Amerykanie chcą baz wojskowych na Grenlandii. Miałyby specjalny status
Zdjęcie: Donald Trump i Grenlandia
Stany Zjednoczone i Dania prowadzą poufne rozmowy o znaczącym wzmocnieniu amerykańskiej obecności militarnej na Grenlandii. Według doniesień BBC Waszyngton liczy na utworzenie trzech nowych instalacji wojskowych w południowej części wyspy, które miałyby zostać uznane za suwerenne terytorium USA.











