Ewakuacja pacjentów szpitala

wielkopolskamagazyn.pl 1 godzina temu

24 czerwca 2026 roku na terenie gminy Wyrzysk odbyły się powiatowe ćwiczenia, których główną tematyką była ewakuacja pacjentów Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.

Sytuacja wyjściowa przewidywała panujące od kilku dni silne deszcze na terenie gminy, które przyczyniły się do gwałtownego wzrostu wody w rzece Łobzonka, przepływającej tuż obok szpitala.


Mając na uwadze powyższe powołano gminny zespół zarządzania kryzysowego, który na bieżąco koordynował działania mające na celu zapobieżenie skutkom wzrostu poziomu wody.

Z uwagi na niewystarczającą ochronę przeciwpowodziową, wypracowano decyzję o podjęciu ewakuacji pacjentów szpitala w tymczasowe miejsce, które wyznaczono na terenie hali sportowej.

Ćwiczenia miały na celu przećwiczenie procedur związanych z ewakuacją szpitala, doskonalenie współpracy wśród podmiotów ochrony ludności i obrony cywilnej a także służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Ćwiczenia zakończyły się krótkim podsumowaniem i omówieniem ich przebiegu.

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: Powiat Pilski, Gmina Wyrzysk

Idź do oryginalnego materiału