Polacy nie chcą wysyłać wojska do Ukrainy. "Od lat jesteśmy trenowani, by się tego bać"

REKLAMA
Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że 74,8 proc. badanych nie chce, aby do Ukrainy zostali wysłani żołnierze polscy oraz z krajów NATO. Za takim rozwiązaniem jest tylko 10,2 proc. pytanych, a 15 proc. nie ma zdania - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita".
REKLAMA
Zobacz wideo

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że 74,8 proc. badanych nie chce, aby do Ukrainy zostali wysłani żołnierze polscy oraz z krajów NATO. Za takim rozwiązaniem jest tylko 10,2 proc. pytanych, a 15 proc. nie ma zdania.

REKLAMA

Jak dodano, "chociaż Polacy nie chcą wysyłać wojska na Ukrainę, zgadzają się, aby rozpocząć rozmowy z NATO i Ukrainą na temat objęcia obroną powietrzną terytorium przy granicy i umożliwić zestrzelenie rosyjskich rakiet lub dronów lecących w kierunku Polski". "Z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej" pod koniec lutego wynika, że za takim rozwiązaniem jest aż 69,3 proc. badanych, przeciwko - 17,6 proc., a zdania nie ma 13,1 proc" - dodaje gazeta.

Wyniki sondażu skomentował redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota. "Najważniejszą ofiarą tego poglądu jest logika. Jeśli nie chcemy mieć wojny na Zachodzie, Putin musi być pokonany nad Dnieprem. Wszelkimi metodami. Może nawet z udziałem wojsk NATO. Wygrany w Ukrainie przekroczy nasze granice. Prędzej czy później" - napisał na łamach dziennika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TOK FM PREMIUM

REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory