Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2024

polska-zbrojna.pl 1 miesiąc temu

16 października 2024 r. w kompleksie Wojskowej Akademii Technicznej odbędzie się 4. edycja Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych RP, jedno z najważniejszych przedsięwzięć Ministerstwa Obrony Narodowej, stanowiące platformę spotkań dla armii, nauki i przemysłu.

ZAŁOŻENIA FORUM:

- Położenie nacisku na rolę innowacji w rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz potrzebę podjęcia przez resort ON zdecydowanych działań w tym kierunku.
- Promowanie innowacyjności w budowaniu i wzmacnianiu zdolności Sił Zbrojnych RP.
- Zwiększenie konkurencyjności wśród wykonawców projektów – szansą dla innowacyjnych przedsiębiorstw.
- Specjalizacja, budowa i wzmacnianie potencjału krajowych podmiotów naukowo-badawczych oraz przemysłowych w obszarze nowych i przełomowych technologii.
- Promowanie nowych narzędzi międzynarodowych jako szansy dla rozwoju innowacyjności.
- Promowanie wykorzystania zdolności polskiego przemysłu kosmicznego w zaspokajaniu potrzeb SZ RP w ramach implementacji domeny operacyjnej przestrzeni kosmicznej.

REKLAMA

CELE FORUM:

PODJĘCIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU SYSTEMU INNOWACJI W RON

Forum stanowi dobrą platformę do podjęcia debaty na temat potrzeb Sił Zbrojnych RP i możliwości ich zaspokojenia poprzez wykorzystanie nowych rozwiązań, w tym technologii podwójnego zastosowania. Realizacja tego celu wymaga stworzenia odpowiedniego systemu sprzyjającego innowacjom w ron, czemu służyć ma również aktualnie opracowywana resortowa strategia innowacji. Zainicjowanie debaty na temat roli dowódców poziomu taktycznego w procesie identyfikacji, rozwoju i wykorzystania produktów podwójnego zastosowania na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

PEŁNIENIE FUNKCJI PLATFORMY SPOTKAŃ DLA ARMII, NAUKI I PRZEMYSŁU

Forum jest platformą spotkań przedstawicieli armii, świata nauki i przemysłu. Podczas sesji (paneli dyskusyjnych) będzie prowadzona dyskusja o potrzebach polskiej armii oraz możliwościach i innowacyjności w nauce i przemyśle w Polsce i na świecie. Podczas Forum będą wymieniane doświadczenia oraz nawiązywana kooperacja pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk.

PREZENTOWANIE KONCEPCJI I ROZWIĄZAŃ PRZEZ OŚRODKI BADAWCZE, UCZELNIE WYŻSZE I POLSKI PRZEMYSŁ

Forum Innowacyjności umożliwia zaprezentowanie nowych koncepcji i pomysłów mogących mieć wpływ na zwiększenie potencjału Sił Zbrojnych RP, będąc jednocześnie platformą współpracy, wymiany informacji oraz doświadczeń pomiędzy ośrodkami badawczymi, uczelniami oraz przedstawicielami polskiego przemysłu obronnego. Uczestnictwo w Forum polskich naukowców jest dla nich szansą, aby ich pomysły i koncepcje były wykorzystywane na rzecz bezpieczeństwa i obronności Polski.

WZMOCNIENIE WSPÓŁDZIAŁANIA NA RZECZ OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA POLSKI

Forum stało się jednym z wielu mechanizmów, które sprzyjają wykorzystaniu potencjału badawczego polskich ośrodków oraz odkrywanie nowych możliwości wśród polskich podmiotów naukowych (lub wśród polskich naukowców).

PANELE TEMATYCZNE

Podczas Forum odbędą się trzy panele tematyczne:
1. Technologie podwójnego zastosowania – nowy nurt, który przeminie, czy sposób na budowanie zdolności Sił Zbrojnych RP?
2. Perspektywa rozwoju systemu innowacji w resorcie obrony narodowej.
3. Obszar przestrzeni kosmicznej – potrzeby SZ RP a możliwości polskiego przemysłu i nauki.

UDZIAŁ W FORUM INNOWACYJNOŚCI SIŁ ZBROJNYCH 2024

Forum realizowane będzie w formie stacjonarnej w dniu 16 października 2024 r. Przedsięwzięcie ma charakter zamkniętej konferencji, w której udział wezmą zaproszeni goście.

Równolegle prowadzona będzie transmisja online dla zainteresowanych przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz polskiego wojska i środowisk zajmujących się bezpieczeństwem i obronnością.

Zgłoszenia do udziału w formie online prosimy przesłać do 11 października br. na adres e-mail: [email protected]. Uczestnictwo zostanie potwierdzone poprzez link do transmisji online wydarzenia. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres e-mail: [email protected].

Źródło: Zespół Organizacyjny Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2024

red. PZ
Idź do oryginalnego materiału