Ponownie pojawił się fragment filmu "One by One" z 2014 roku z Rikiem Mayallem w roli głównej. Bohaterowie filmu dyskutują o redukcji populacji Nowego Porządku Świata i o tym, jak to osiągnąć. Jest to niesamowicie trafne w stosunku do tego, o czym dziś debatujemy, poza "oficjalną narracją".
"Aby ustabilizować światową populację, muszą lub chcą pozbyć się sześciu i pół miliarda ludzi" – powiedział Ernest, grany przez Mayalla.
Richard Mayall był angielskim komikiem, pisarzem, aktorem i lektorem. Słynął głównie ze swojego alternatywnego stylu komediowego, przede wszystkim w latach 80. dzięki programom telewizyjnym, w tym nie tylko The Young Ones, ale także kultowym klasykom Bottom, Blackadder i Filthy Rich & Catflap. Zmarł w wyniku ostrego zatrzymania krążenia 9 czerwca 2014 r. w wieku 56 lat. One on One został wydany w grudniu 2014 roku.
One by One to niezależny brytyjski film o pracownicy kawiarni, która zostaje brutalnie wyrwana ze swojej codziennej egzystencji, gdy otrzymuje zaskakujące odkrycie, iż ten świat może być na krawędzi zniszczenia, rewolucji lub obu.
Na stronie "O filmie" znajduje się sekcja zatytułowana "Badania i odkrycia". Jako inspirację dla "Spotkania jeden na jednego" wymienia "Zeitgeist: Addendum", film dokumentalny "Home" Yanna Arthusa-Bertranda, "Dyktatora" Charliego Chaplina oraz przemówienie amerykańskiego weterana wojennego Mike'a Prysnera z 2008 roku.
Scena, która opisuje plan redukcji populacji Nowego Porządku Świata (patrz wideo poniżej) omawia to, jak jesteśmy zniewoleni w społeczeństwie, w którym nie możemy swobodnie myśleć, czuć ani robić niczego poza konsumpcją.
Życie w strachu przed terroryzmem i kontrolą w stylu Wielkiego Brata ma nas "zaślepić", aby "władze, które są" mogły "zmieść nas wszystkich" poprzez masowe ludobójstwo na niespotykaną dotąd skalę – aż na całym świecie pozostanie nas tylko 500 milionów.
Wśród metod redukcji populacji, o których mowa w filmie, znajdują się inscenizowane wydarzenia, zaaranżowane i manewrowane konflikty oraz stosowanie bioinżynieryjnych chorób i szczepionek.
Na końcu klipu znajduje się krótkie nagranie, na którym Mayall rozmawia z widzami za kulisami podczas kręcenia filmu, a przynajmniej tak się wydaje.
Nie udało nam się zidentyfikować, który to film, ale sądząc po jego wyglądzie, było to kilka lat przed One to One.
Niektórzy spekulowali, iż został nakręcony w 2001 roku podczas kręcenia "Believe Nothing", ale jest to oczywiście nieprawda.
Ponieważ ten końcowy klip jest krótki, bez szczegółów lub źródła, które umieściłoby go w kontekście, nie jest również jasne, czy Mayall działał przed kamerą – na przykład, aby sprawdzić oświetlenie lub ostrość kamery przed rozpoczęciem filmowania – a więc zmyślał rzeczy w locie, czy też próbował wydać ostrzeżenie, jak spekulowali komentatorzy w mediach społecznościowych.
Sądząc po minach, które robi i pozornie tajemniczym przekazie, działanie w kamerę, aby operator kamery mógł sprawdzić ustawienia kamery, wydaje się najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem.
Podczas tego klipu z nieznanej daty powiedział:
"Widzowie, nie wiecie, kto jest kamerzystą. Nie wiecie, dlaczego zmusza się was do oglądania tych rzeczy. Ja też nie. Widzisz mnie. choćby cię nie widzę. Mogę już nie żyć, kiedy to obejrzysz. Że prawdopodobnie nie wiesz, kim jest człowiek, który tworzy rzeczy, które chce, żebyś zobaczył. Zniszcz teraz swoje telewizory. Nie wolno ci słuchać żadnych rozkazów. To wszystko, co mogę ci powiedzieć w tej sprawie."
Cały film One by One możecie obejrzeć TUTAJ.
Źródła tego artykułu obejmują:
- Film Rika Mayalla z 2013 roku "One by One": mrożąca krew w żyłach scena, która mówi o zmniejszaniu światowej populacji – część 2, Simon Mercieca's Free Press