Nowi rekruci, ochotnicy LBOT Lublin rozpoczęło szkolenie podstawowe do jednostki

spottedlublin.pl 1 tydzień temu

Dla większości ochotników, to pierwsza poważna przygoda z wojskiem. Czeka ich 16 dni wytężonej i wymagającej pracy samodzielnej i zespołowej. Zmierzą się, ze swoimi słabościami i poznają siebie na nowo. 16-dniowe szkolenie dotyczyć będzie podstawy strzelectwa, survivalu, ratownictwa pola walki, łączności i dyscypliny. W dniu święta brygady, tj. 24 maja br. złożą uroczystą przysięgę na Placu Zamkowym w Lublinie.

Spróbuj swoich sił jako żołnierz – zachęca LBOT

Mieszkańcy naszego regionu, zainteresowani dołączeniem do 2 LBOT, mogą uczestniczyć w planowanych szkoleniach podstawowych i wyrównawczych w okresie wakacji: 5-20 lipca, 9-24 sierpnia i 13-28 września (szkolenie podstawowe), oraz 5-12 lipca i 13-20 września (szkolenie wyrównawcze).

Nowi ochotnicy LBOT w Lublinie – szkolenie przygotowawcze

Wymagania dla uczestnika szkolenia przygotowawczego z LBOT

Wymagania to: ukończone 18 lat, polskie obywatelstwo, brak przeszłości kryminalnej i pozytywne wyniki badań medycznych. Wniosek o przyjęcie można składać w Wojskowym Centrum Rekrutacji zgodnie z miejscem zamieszkania. Istnieje możliwość uzyskania pomocy od rekruterów wojskowych z własnego powiatu – kontakty dostępne są w wyszukiwarce https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Nowi ochotnicy LBOT w Lublinie

Ochotnicy gotowi na wyzwania

W czwartek, 9 maja br. 107 ochotników z naszego regionu przekroczyło bramę koszar na Majdanku w Lublinie, wyrażając chęć rozwijania nowych umiejętności jako żołnierze obrony terytorialnej. Wielu z nich to osoby aktywne zawodowo, które mimo obowiązków życiowych, zdecydowały się dołączyć do 2 LBOT.

Nowi ochotnicy LBOT w Lublinie – wcielenie w szeregi
Nowi ochotnicy LBOT w Lublinie

Wymagające 16 dni – pełne wyzwań

Szkolenie podstawowe trwa 16 dni, a wyrównawcze 8 dni. Rekruci pod okiem starszych stażem i doświadczeniem instruktorów z kompanii szkolnej poznają podstawy rzemiosła wojskowego. Najważniejszym elementem jest przeszkolenie do działań lekkiej piechoty – strzelanie, praca na broni etatowej, podstawy taktyki, nawigacja, łączność, medycyna pola walki. Nie zabraknie również musztry i regulaminów wojskowych. Ochotnicy, którzy ukończą szkolenie z pozytywnym wynikiem złożą uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się już 24 maja br. na Placu Zamkowym w Lublinie.

Idź do oryginalnego materiału