Od poniedziałku rusza przebudowa ścieżki. Będą utrudnienia na Wrocławskiej

doxa.fm 2 godzin temu
fot. MZD Opole

Przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Wrocławskiej w Opolu rusza już w najbliższy poniedziałek 29 czerwca. To kolejne zadanie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej”. Przebudowa dotyczy 700-metrowego odcinka od skrzyżowania z ulicą Partyzancką do mostu na kanale Ulgi. To jednak nie jedyne zmiany w tym rejonie.

– Powstanie nie tylko nowa droga z nawierzchnią bitumiczną o szerokości 3 metrów – droga dwukierunkowa, ale również w ramach tego zadania między innymi wydzielony zostanie prawoskręt z ulicy Wrocławskiej w ulicę Partyzancką. To na odcinku około 150 metrów będzie taki dodatkowy czwarty pas na relacji tego skrzyżowania, niezależny o ile chodzi o kierunek wrocławska-partyzancka. Będzie się to wiązało również między innymi z przebudową wyspy rozdziału, a także ze zmianami o ile chodzi o sygnalizację świetlną – mówi Mariusz Chałupnik z MZD w Opolu.

Prace spowodują zmiany w organizacji ruchu. Planowane jest zawężenie pasów ruchu do jednego – lewego, w kierunku z centrum do ul. Partyzanckiej. Prawym pasem tymczasowo będą poruszać się piesi i rowerzyści. Koszt inwestycji to ok. 2,4 mln zł. Prace potrwają do końca roku.

Mariusz Chałupnik:

Autor: Maria Honka

Idź do oryginalnego materiału