Premier Ukrainy Julia Swyrydenko podczas inauguracji gdańskiej Konferencji na rz…

migranciwpolsce.pl 1 godzina temu


Jak informuje Biełsat:
Premier Ukrainy Julia Swyrydenko podczas inauguracji gdańskiej Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy podziękowała Polakom za pomoc dla jej kraju. Pomoc, którą – jak powiedziała – okazali wówczas, kiedy była ona najbardziej potrzebna.

Swyrydenko przewodzi ukraińskiej delegacji.

– W ciągu kolejnych dwóch dni tej konferencji oczekujemy podpisania ponad 160 umów wartych 10 mld euro. Będą one miały wpływ, realizować się będą w wielu wymiarach: rozwoju regionalnego, biznesowego – oświadczyła premier Ukrainy.

Szefowa ukraińskiego rządu odniosła się też do pierwszego tzw. klastra negocjacyjnego, który Bruksela otworzyła 15 czerwca z Kijowem i Kiszyniowem.
– Bardzo chciałabym podziękować wszystkim obecnym na tej sali, którzy się do tego przyczynili – powiedziała Swyrydenko.

Więcej o Konferencji piszemy tutaj
https://centrumeuropy.pl/94006281/w-gdansku-rozpoczyna-sie-ukraine-recovery-conference-2026-ue-przeznacza-kolejne-miliardy-euro-na-wsparcie



#Premier #Ukrainy #Julia #Swyrydenko #podczas #inauguracji #gdańskiej #Konferencji #rz..

Żródło materiału: BIEŁSAT

Idź do oryginalnego materiału