Prezydent Ukrainy nie przyjedzie do Gdańska

angora24.pl 5 godzin temu

Wołodymyr Zełenski nie weźmie udziału w Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku zaplanowanej na 25 – 26 czerwca, której wraz z Donaldem Tuskem i polskim rządem jest współorganizatorem i współzapraszającym. Kraj naszych sąsiadów na wydarzeniu będzie reprezentować premier Ukrainy Julia Swyrydenko. Do trójmiasta z tej okazji ma przyjechać także szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Decyzja prezydenta Zełenskiego jest łączona z faktem odebrania mu w ubiegłym tygodniu najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego. Można o tym przeczytać w bieżącym numerze „Angory”.

Podczas konferencji przedstawiciele rządów, instytucji międzynarodowych, świata biznesu oraz organizacji pozarządowych będą rozmawiać o projektach, inwestycjach i zaangażowaniu odpowiednich sił i środków w proces odbudowy Ukrainy po wojnie z Rosją, która toczy się od 24 lutego 2022 roku.

Idź do oryginalnego materiału