Przymusowy wyjazd i wieloletni zakaz powrotu. Trzy decyzje wobec obywateli Ukrainy

miejska.tv 2 godzin temu
Zdjęcie: policja radiowoz


Kolejni obywatele Ukrainy otrzymali decyzje zobowiązujące do przymusowego opuszczenia Polski. Wszyscy zostali już doprowadzeni do granicy i wrócili do swojego kraju.

Decyzje dotyczyły trzech osób, które podczas pobytu w Polsce naruszyły przepisy prawa. Wśród nich był 33-letni mężczyzna karany za spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby.

Kolejny z cudzoziemców, 42-latek, odbył karę pozbawienia wolności. Był skazany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, niszczenie mienia, kradzież rozbójniczą oraz oszustwo.

Trzecią osobą była 51-letnia obywatelka Ukrainy. Miała wyrok za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wszyscy cudzoziemcy zostali przekazani władzom swojego kraju. Polskę opuścili z zakazem ponownego wjazdu na okres od 5 do 9 lat.

red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Idź do oryginalnego materiału