Rzeszów: “Literatura na Paniadze” w refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

ppitv.pl 2 tygodni temu

W dniu 3 maja o godzinie 16:00 w refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie “Literatura na Paniadze”. Tegoroczna odsłona będzie wyjątkowa i poświęcona Jerzemu Fąfarze – pisarzowi, poecie, autorowi słuchowisk, miłośnikowi Rzeszowa. Więcej o wydarzeniu poniżej.

Jerzy Fąfara – urodził się w 1 września 1956 roku w Rzeszowie. Skończył studia prawnicze na UMCS w Rzeszowie w 1981 roku. Był autorem słuchowisk, poetą, wydawcą, dyrektorem Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie.

W latach 1982-1989, pracował w Krajowej Agencji Wydawniczej w Rzeszowie.

W latach 2018-2020 pracował w Wydziale Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jest autorem m.in. takich książek jak: „Był wśród nas święty”, „Dyktator”, „Pomruk”, „18 znaczy życie”, „Brzytwy kata Sellingera” i „Czerwony pająk”.

Był pomysłodawcą obchodzonego od 2003 roku Święta Paniagi, czyli święta ulicy 3 Maja, najstarszej ulicy w Rzeszowie, a także pomysłodawcą “Drabiny do Nieba”, która upamiętnia prof. Józefa Szajnę.

nota biograficzna

Spotkanie poprowadzi prof. Anna Jamrozek – Sowa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, a o Jerzym Fąfarze będą opowiadać ludzie, którym był on szczególnie bliski: Krystyna Lenkowska – poetka, tłumaczka literatury anglosaskiej oraz Andrzej Zajdel z Radia Rzeszów, który współpracował z pisarzem przy realizacji słuchowisk.

Podczas spotkania wspominany będzie Jerzy Fąfara – jako człowieka słowa, a także opowiedziane zostanie o “rzeszowskich portretach” pisarza pokazując miasto widziane jego oczami.

Wydarzenie wpisuje się także w celebrowanie 670. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszowa

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030

Idź do oryginalnego materiału