Słudzy banderowskiej Ukrainy z PiS chcą likwidacji pomnika „Rzezi Wołyńskiej” w Domostowie

dailyblitz.de 3 miesięcy temu
Zdjęcie: sludzy-banderowskiej-ukrainy-z-pis-chca-likwidacji-pomnika-„rzezi-wolynskiej”-w-domostowie


Pomnik „Rzeź Wołyńska” autorstwa śp. Mistrza Andrzeja Pityńskiego, odsłonięty w Domostowie 14 lipca tego roku, wywołał wiele kontrowersji i reakcji zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Pomnik ten upamiętnia ofiary ludobójstwa dokonanego na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1943-1945. Jednak, jak się okazuje, jego obecność stała się celem ataków, które nie milkną do dziś. Przekaz, jaki płynie z monumentu, przeszkadza jednak pisowskim sługom b a n d e r o w s k i e j Ukrainy.

Patriotyczne wydarzenie i kontrowersje

Pomnik „Rzeź Wołyńska” został ufundowany przez Polonię amerykańską i kanadyjską. W uroczystości odsłonięcia, jak podają organizatorzy, uczestniczyło choćby trzydzieści tysięcy osób. Było to wydarzenie o ogromnym znaczeniu patriotycznym, które zgromadziło tłumy Polaków pragnących oddać hołd ofiarom tragicznych wydarzeń z Wołynia.

Jednakże, w odpowiedzi na to wydarzenie, pojawiły się głosy krytyki. Karolina Romanowska, często nazywana „aniołkiem Morawieckiego”, w jednym z wywiadów telewizyjnych zasugerowała, iż pomnik został sfinansowany przez Rosjan, a na jego odsłonięciu obecnych było jedynie dwieście osób. Słowa te spotkały się z oburzeniem wśród patriotów i Polonii, którzy poczuli się obrażeni i zlekceważeni.

Odpowiedź na ataki

Reakcja na słowa Romanowskiej była zdecydowana. Patrioci zapowiedzieli, iż nie dopuszczą do zniszczenia pomnika i zapowiedzieli jego obronę. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne apele o mobilizację w obronie pomnika i Polskiego Interesu Narodowego. Jak podkreślają organizatorzy, pomnik ten jest symbolem pamięci o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa na Polakach oraz wyrazem sprzeciwu wobec zapominania o tej tragicznej części historii.

Znaczenie pomnika

Pomnik „Rzeź Wołyńska” jest nie tylko miejscem pamięci, ale także symbolem walki o prawdę historyczną i sprawiedliwość. Jest to istotny element polskiej tożsamości narodowej, który ma na celu przypominanie o trudnych momentach w historii i oddanie hołdu tym, którzy zginęli. Jak podkreślają zwolennicy pomnika, jego obecność w Domostawie jest świadectwem patriotyzmu i pamięci o ofiarach ludobójstwa.

Przyszłość pomnika

Pomimo kontrowersji i ataków, zwolennicy pomnika zapowiadają jego dalszą obronę. Planują stworzenie mauzoleum pamięci ofiar ukraińskiego ludobójstwa, które stanie się miejscem znanym na całym świecie. Ich determinacja i zaangażowanie pokazują, iż pomnik „Rzeź Wołyńska” jest dla nich nie tylko symbolem pamięci, ale także walki o prawdę i sprawiedliwość.

Podsumowanie

Pomnik „Rzeź Wołyńska” w Domostawie stał się symbolem pamięci o ofiarach ludobójstwa na Polakach i wyrazem patriotyzmu. Mimo licznych ataków i kontrowersji, jego zwolennicy zapowiadają dalszą walkę o jego obronę i rozwój. Pomnik ten, jak podkreślają, jest ważnym elementem polskiej tożsamości narodowej i świadectwem pamięci o tragicznych wydarzeniach z przeszłości.

Daniel Głogowski

Ekspert w swojej dziedzinie – Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Read more:
Słudzy banderowskiej Ukrainy z PiS chcą likwidacji pomnika „Rzezi Wołyńskiej” w Domostowie

Idź do oryginalnego materiału