W nadchodzącym miesiącu Polsat Viasat History poleca: Premierę serii „Rewolucje, które zmieniły historię”. Program opowiada o rewolucjach i wielkich buntach — od pełnych akcji krwawych pól bitewnych po prywatne rozmowy przywódców. Premierę serii „Adolf Hitler: zrozumieć dyktatora”. W tej produkcji zobaczymy szczegółową analizę osoby i działań jednego z najbardziej nikczemnych przywódców w historii świata. W styczniu Polsat Viasat History zaprasza również na cykl tematyczny Tydzień pamięci o Holokauście.
Rewolucje, które zmieniły historię
Premiera: piątek 17 stycznia, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ polityka i władza
Tytuł oryginalny: Revolutions That Changed History
Rok: 2024
Historia skupia się na wielkich przywódcach i wspaniałych władcach — ale bycie częścią rządzącej elity nie zawsze wiąże się jedynie z chwałą i władzą. choćby najlepsi rządzący i dowódcy muszą czasami zmierzyć się z opozycją i buntami. Niektórzy władcy przekonali się na własnej skórze, iż władza nigdy nie jest absolutna, a lojalność poddanych zawsze jest warunkowa.
Ten program opowiada o rewolucjach i wielkich buntach — od pełnych akcji krwawych pól bitewnych po prywatne rozmowy przywódców. Oto wydarzenia, które zmieniły historię!
Adolf Hitler: zrozumieć dyktatora
Premiera: poniedziałek 6 stycznia, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ biografie
Tytuł oryginalny: Adolf Hitler: Decoding A Dictator
Rok: 2024
W tym programie zobaczymy szczegółową analizę osoby i działań jednego z najbardziej nikczemnych przywódców w historii świata. Przyjrzymy się sześciu charakterystycznym aspektom życia i rządów Führera.
Przeanalizujemy mało znane fakty oraz mity i zastanowimy się nad tym, kim adekwatnie był Adolf Hitler i w jaki sposób 30-letni, niewykształcony mężczyzna przeszedł drogę od domorosłego polityka wygłaszającego mowy w piwiarni do przywódcy złowrogiego imperium, które zajęło niemal cały kontynent i pozostawiło po sobie dziedzictwo bezprecedensowego zła.
Cykl: Tydzień pamięci o Holokauście
Od poniedziałku 27 stycznia do piątku 31 stycznia, godz. 23:15
Poprzez fascynujące filmy dokumentalne odkrywamy nieznane wcześniej historie odwagi
i przetrwania, upamiętniające okrucieństwa Holokaustu. Film „Jeden dzień w Auschwitz” pokazuje codzienne życie w obozie koncentracyjnym w 1944 r. z perspektywy ofiar i sprawców.
„Informator z Oświęcimia” to historia Witolda Pileckiego i jego brawurowej akcji infiltracji obozu w celu ujawnienia nazistowskich zbrodni, a dokument „Ruch oporu: Żydzi przeciwko nazistom” podważa mity o bierności Żydów i pokazuje ich opór i wolę przetrwania. Z kolei „Nieznany rozdział historii Anny Frank” ukazuje desperackie próby ocalenia rodziny podejmowane przez Otto Franka, ojca Anny.
foto, źródło. Viasat