Sukcesy żołnierzy CWZS-u

polska-zbrojna.pl 3 miesięcy temu

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego na mistrzostwach Europy w strzelectwie oraz zawodach o Puchar Świata w kajakarstwie i wioślarstwie. Strzelcy zdobyli trzy medale, w tym dwa przypadły plut. Karolinie Romańczyk. Kajakarze wywalczyli osiem krążków, wioślarze zaś jeden. Po złote medale sięgnęli: szer. Martyna Klatt i szer. Wiktor Głazunow.

Trzy miejsca na podium wywalczyli żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego na mistrzostwach Europy w strzelaniu kulowym, które potrwają do 7 czerwca w chorwackim Osijeku. Strzelcy rywalizują na trzech dystansach: 25, 50 i 300 m. Na tym ostatnim plut. Karolina Romańczyk zdobyła tytuł wicemistrzowski w konkurencji karabin 3 × 20 strzałów. W tej samej konkurencji wraz z koleżankami zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wraz z Romańczyk strzelały zawodniczki, które w zeszłym roku pożegnały się z CWZS-em: sierż. Sylwia Bogacka i st. szer. spec. Paula Wrońska. Ponadto plut. Karolina Romańczyk wraz z mężem Danielem wywalczyła srebrny medal w dwójkach mieszanych w karabinie na 300 m w postawie leżąc. W meczu o złoto polski duet przegrał 11:17 z parą ze Szwecji – Elin Åhlin i Karlem Olssonem. Kpr. Rafał Łukaszyk zdobył zaś – wraz z Danielem Romańczykiem i Andrzejem Burdą – brązowy medal w rywalizacji drużynowej w konkurencji karabin 3 × 20 strzałów na 300 m.

Kajakarze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego w ostatni weekend rywalizowali na torze regatowym Malta w Poznaniu. Stawką zawodów były medale Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Biało-Czerwoni w sumie wywalczyli 22 medale, w tym reprezentanci CWZS-u osiem: po dwa złote i srebrne oraz cztery brązowe.

Na najwyższym podium w Poznaniu stanęli szer. Martyna Klatt i szer. Wiktor Głazunow. Kajakarka CWZS-u zdobyła złoto w dwójkach mieszanych na dystansie 500 m. Szer. Martyna Klatt płynęła wraz z Jakubem Stepunem. Oboje po raz pierwszy w tym sezonie wspólnie rywalizowali w mikście. Szer. Wiktor Głazunow zaś był niepokonany w finale kanadyjkowych jedynek na 1000 m. Drugi medal dla Polski – brązowy – wywalczył w konkurencji C-1 1000 m Łukasz Witkowski.

Szer. Wiktor Głazunow wywalczył też srebro w kanadyjkowych dwójkach na 500 m. Wraz z nim po medal popłynął Arsen Śliwiński. Z kolei brąz w tej konkurencji zdobyli Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych. Drugie srebro dla kajakarzy CWZS-u wywalczyła na torze w Poznaniu szer. Dorota Borowska w konkurencji C-1 na 200 m.

Z kolei kajakarze z „armii mistrzów” na torze Malta cztery razy meldowali się w finałach na trzeciej pozycji. St. szer. Karolina Naja, st. szer. Anna Puławska, szer. Adrianna Kąkol i st. szer. spec. Dominika Putto zdobyły brąz w rywalizacji czwórek na 500 m. Ponadto dwie kajakarki z medalowej czwórki stanęły na podium po zakończeniu rywalizacji w dwóch innych konkurencjach. St. szer. Anna Puławska była trzecia w finale jedynek na 500 m, a st. szer. spec. Dominika Putto wraz z Justyną Iskrzycką uplasowały się na trzeciej pozycji w dwójkach na 500 m. Wreszcie st. szer. spec. Katarzyna Kołodziejczyk zdobyła brąz w jedynkach na 200 m.

Z kolei st. szer. Fabian Barański, szer. Mirosław Ziętarski, szer. Dominik Czaja i Mateusz Biskup w regatach wioślarskich o Puchar Świata, które odbyły się na torze w Lucernie, wywalczyli srebrny medal w czwórce podwójnej mężczyzn. Złoty medal otrzymali Holendrzy, a brązowy Włosi. Biało-Czerwoni stracili do zwycięzców 1,52 s, a reprezentantów Italii wyprzedzili o 2,75 s. Czwórka podwójna mężczyzn była jedyną polską osadą startującą w Szwajcarii. Finałowe zawody o Puchar Świata odbędą się 14–16 czerwca w Poznaniu.