W czwartek, 25 czerwca, mieszkańcy okolic ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku mogą usłyszeć sygnał syreny alarmowej. Jak informują wojskowe służby, nie ma powodów do niepokoju – uruchomienie systemu alarmowego jest częścią zaplanowanych ćwiczeń szkoleniowych.
Ćwiczenia „Dzień Zagrożenia Skażeniem”
Zgodnie z komunikatem Komendanta 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku, na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej 70 w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie okresowo uruchamiana syrena alarmowa.
Działania realizowane są w ramach ćwiczeń szkoleniowych pod nazwą „Dzień Zagrożenia Skażeniem”, których celem jest sprawdzenie procedur reagowania oraz funkcjonowania systemów alarmowych w sytuacjach kryzysowych.
Nie ma zagrożenia dla mieszkańców
Wojsko podkreśla, iż emitowany sygnał alarmowy będzie wyłącznie elementem zaplanowanych ćwiczeń. Nie jest on związany z wystąpieniem rzeczywistego zagrożenia ani sytuacją kryzysową.
Mieszkańcy Białegostoku, zwłaszcza osoby przebywające w pobliżu kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej, proszeni są o zachowanie spokoju i nieuwzględnianie sygnału jako ostrzeżenia przed realnym niebezpieczeństwem.
Ważna informacja dla okolicznych mieszkańców
Uruchomienie syren alarmowych w trakcie ćwiczeń jest standardowym elementem szkolenia służb i pozwala na weryfikację gotowości systemów ostrzegania. Ćwiczenia zakończą się tego samego dnia po godzinie 13:00.









