Dziś pierwszy dzień wakacji. Dla niektórych wcale nie oznacza to letniego wypoczynku, ale jedno jest pewne: to będą inne wakacje od dotychczasowych. Właśnie rozpoczęło się szkolenie podstawowe w 12 WBOT. Na bramie wielkopolskiej „Dwunastki” pojawiła się ponad setka ochotników, którzy postanowili założyć mundur. Najbliższe dwa tygodnie rekruci spędzą w Lesznie, gdzie znajduje się 125 batalion lekkiej piechoty.