Dobiegła końca odbywająca się w Gdańsku Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy.
Forum zgromadziło liderów państw wspierających Ukrainę, przedstawicieli rządów, inwestorów i przedsiębiorców z 70 krajów.

Włodzimierz Czarzasty, marszałek Sejmu, który obserwował spotkania, powiedział w Rykach na Lubelszczyźnie, iż polski rząd był bardzo dobrze przygotowany, czego efektem ma być liczba podpisanych umów.
– o ile myślimy o Polsce w kategoriach interesu Polski, to trzeba myśleć tak: potencjalnie odbudowa Ukrainy to jest praca dla naszych przedsiębiorstw, dla naszych pracowników. To jest lepsze powodzenie tych pracowników, lepsza kondycja polskich przedsiębiorstw. o ile my tego nie zrobimy, pogniewamy się na Ukraińców i zamkniemy granice, to w tym momencie z Ukrainą podpiszą umowy Niemcy, Francuzi, Anglicy. Notabene 70 państw do Polski przyjechało.

W spotkaniu uczestniczyło około 7,5 tysięcy osób, podpisano blisko 200 umów, porozumień i listów intencyjnych.
WB / opr. PrzeG
Fot. PAP/Wojciech Szubartowski













