Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej obchodzą swoje święto

doxa.fm 3 dni temu
fot. Radio Doxa

27. rocznicę powstania obchodzi w tym roku 10. Opolska Brygada Logistyczna. Pierwszym zadaniem bojowym dla jednostki było sformowanie Narodowej Grupy Zabezpieczenia Logistycznego w 1999 roku, aby wesprzeć polskich żołnierzy na misji w Macedonii. Na pamiątkę tego wydarzenia 30. czerwca obchodzimy Święto 10. Brygady Logistycznej. Dziś (25 czerwca) odbyły się uroczyste obchody z tej okazji.

– Ostatnie lata dzieje się u nas w brygadzie bardzo dużo. Oprócz tego, co leży w naszych zadaniach jako jednostki, to też bardzo dużo działo się w regionie, chociażby powódź, a jeszcze wcześniej COVID. Dzisiaj nasi żołnierze mogą z dumą odebrać odznaczenia państwowe, wyróżnienia od przełożonych, mogą również tutaj uczestniczyć rodziny – mówi kpt. Sandra Kardas, rzecznik prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

– Ta dzisiejsza uroczystość powinna odbywać się pod tytułem „Dziękujemy za waszą służbę”, bo jest ona naprawdę ogromna. To jest m.in. zabezpieczenie całego tego hubu logistycznego, przez który odbywa się pomoc m.in. dla walczącej Ukrainy i szereg innych działań w Europie, które tutejsza 10. brygada logistyczna wykonuje – przyznaje Piotr Pośpiech, wicewojewoda opolski.

Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej to okazja dla opolskich żołnierzy do świętowania wspólnie z bliskimi, a także do wręczenia odznaczeń państwowych za oddaną służbę. W tym roku odznaczenia otrzymało ok. 100 żołnierzy z opolskiej jednostki. Jest to również okazja do tego, abyśmy i my podziękowali im za wkład i troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Sandra Kardas, Piotr Pośpiech:

Dłuższa wersja:

Autor: Damian Serwuszok

Idź do oryginalnego materiału