Ambasador Ukrainy gościł w Kaliszu

3 miesięcy temu
Wasyl Zwarycz, Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej gościł dziś w Kaliszu. Spotkał się z Krystianem Kinastowskim, prezydentem Kalisza, odwiedził Wojskowy Cmentarz Ukraiński, a także Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka, w której mieści się Izba Pamięci Szczypiorna. Okazją do wizyty było planowane zadanie upamiętnienia Wojskowego Cmentarza Ukraińskiego w Kaliszu. Ambasador podkreślał niebagatelną rolę naszego miasta w polsko-ukraińskich relacjach.
– Kalisz to bardzo ważne miejsce. Chcemy, by było to miejsce pojednania polsko-ukraińskiego, żeby tu przyjeżdżali prezydenci, parlamentarzyści. Liczymy na wsparcie, pomoc i dobrą współpracę - powiedział ambasador Wasyl Zwarycz. – To nasza wspólna pamięć, o którą musimy dbać.
Jak zapewnił prezydent Kalisza, Miasto będzie współpracować przy realizacji projektu.
– Kalisz ma bogate tradycje wielokulturowe, do których chcemy nawiązywać. Zależy nam na tym, by odnowić cmentarz, dlatego zapewniam o naszym wsparciu. Dziękujemy również Narodowemu Instytutowi Konserwacji Zabytków za sfinansowanie i przeprowadzenie tego zadania – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.
Dyplomacie towarzyszyli radca Vitalii B
Idź do oryginalnego materiału