Buzdygan to zobowiązanie do dalszej pracy

polska-zbrojna.pl 2 godzin temu

Buzdygan – to nagroda ustanowiona 30 lat temu przez redaktora „Żołnierza Polskiego” Ireneusza Czyżewskiego. Od początku trafiała ona w ręce ludzi, którzy realnie wpływali na rozwój Wojska Polskiego i postrzeganie polskiej armii na arenie krajowej i międzynarodowej. Trafiała w ręce szeregowych i generałów, cywilów, dziennikarzy i sportowców. Do wszystkich, którzy na to zasługiwali, decyzją kapituły składającej się z kierownictwa redakcji i laureatów nagrody roku ubiegłego.

Buzdygan – wojskowy Oskar dzisiaj posiada ponad 200 laureatów wyróżnionych tą statuetką repliki XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej. Również nawiązanie do historii buzdygana jako jednoręcznej broni obuchowej nie jest przypadkowe, broń w przypadku tej nagrody jest bowiem synonimem siły, wiedzy, umiejętności i odwagi w kontekście nieszablonowego podejścia do zadań oraz obowiązków. Tym wszystkim wyróżniają się laureaci Buzdygana, każdy w swej dziedzinie. Laureatów nagrody łączy również to, iż często podkreślają, iż Buzdygan przyczynił się do ich dalszego rozwoju, był swego rodzaju napędem do działania i zobowiązaniem do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju Sił Zbrojnych RP.

Jako redakcja miesięcznika „Polska Zbrojna” jesteśmy dumni, iż możemy kultywować piękną tradycję wojskowej nagrody. Czujemy się również zobowiązani do dbania o to, żeby zawsze trafiała ona w najlepsze ręce. Renoma nagrody oraz jej poważanie wśród społeczności wojskowej pozwalają nam mieć poczucie, iż jest ona potrzebna, a nasze starania w celu upowszechniania wojskowych talentów przynoszą oczekiwane rezultaty w postaci promocji fantastycznych osób, które swoje serca i pracę oddają Wojsku Polskiemu. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom Buzdygana i życzymy im powodzenia oraz sukcesów w dalszej pracy i służbie.

REKLAMA

Izabela Borańska-Chmielewska , p.o. dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego, redaktor naczelny „Polski Zbrojnej”
Idź do oryginalnego materiału