Dofinansowanie projektu pt. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie łęczyńskim (III)”

powiatleczynski.pl 4 godzin temu

Dnia 12.05.2025 roku Starosta Powiatu Łęczyńskiego Daniel Słowik oraz Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy
w Łęcznej Milena Wasilewicz odebrali z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Tomasza Pituchy umowę o dofinansowanie projektu pt. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie łęczyńskim (III)” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP, projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Realizacja przedsięwzięcia obejmuje okres od 01.03.2025 r. do 30.06.2026 r.

Łączna wartość projektu wynosi 1 573 818,74 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej 1 337 745,92 zł.

Uczestnikami Projektu mogą zostać osoby zarejestrowane w PUP w Łęcznej jako osoby bezrobotne (ze szczególnym uwzględnieniem osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy zgodnie z art. 49 ustawy z dn. 20.04.2004 o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, osób którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie)
w tym:

 osoby z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności,
 osoby należące do kategorii NEET,
 osoby odchodzące z rolnictwa,
 osoby powyżej 55 roku życia,
 osoby długotrwale bezrobotne,
 osoby do 30 roku życia,
 obywatele Ukrainy.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do zatrudnienia dla 89 osób bezrobotnych (53 kobiet, 36 mężczyzn) zarejestrowanych w PUP w Łęcznej, nie otrzymujących jednocześnie wsparcia w innym projekcie dofinansowanym ze środków EFS+,

Wsparcie przeznaczone na realizację kompleksowego wsparcia dla uczestników projektu obejmującego obligatoryjne formy pomocy w postaci przygotowania IPD, jak również nabycia, podniesienia lub dostosowania kwalifikacji zawodowych niezbędnych na rynku pracy poprzez szkolenia, uzyskania umiejętności praktycznych do wykonywania pracy w ramach stażu, otrzymania jednorazowych i bezzwrotnych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, podjęcia pracy w ramach bonu na zasiedlenie, wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia lub prowadzenie działalności gospodarczej po zakończeniu udziału w projekcie przez co najmniej 30 % uczestników projektu. Dodatkowo Urząd zakłada, iż kwalifikacje/kompetencje po zakończeniu udziału w projekcie uzyska co najmniej 80 % uczestników. Działalność gospodarczą podejmie 17 uczestników.

Idź do oryginalnego materiału