Jechali na La’Stradę, mieli poważny wypadek. Ukraińscy artyści w szpitalu

3 miesięcy temu
Lwowoski Teatr Woskresinnia nie dotarł na 30. Międzynarodowy Festiwal Działań Artystycznych La’Strada. W drodze do Kalisza ukraińscy artyści mieli poważny wypadek pod Rzeszowem. W ocenie policji kierowca busa prawdopodobnie zasnął za kierownicą i uderzył w bariery Do zdarzenia doszło 8 czerwca około godz. 18.00. na autostradzie A4 w Mrowil.
Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż 63-letni kierujący busem marki mercedes, obywatel Ukrainy, jadąc drogą A4 w kierunku Krakowa, na prostym odcinku drogi zasnął, a jego pojazd zjechał na prawe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Kolejno pojazd odbił się od nich, powrócił na pas ruchu i przewrócił się na prawy bok. Na skutek zdarzenia trzech pasażerów busa, dwie kobiety w wieku 40 i 63 lat oraz mężczyzna w wieku 63 lat z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy poszkodowani to obywatele Ukrainy – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.
Mundurowi ustalili, iż 63-letni kierowca busa był trzeźwy.
Jesteśmy z nimi z naszymi sercami. Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze. Oczywiste jest, iż zaplanowany na dziś spektakl w tak tragicznych okolicznościach na pewno się nie odbę
Idź do oryginalnego materiału