Według danych z Muzeum II Wojny Światowej, Karol Nawrocki wynajął apartamenty muzeum, które były przeznaczone do wynajmu turystycznego. Jednak zdaniem posłów, Nawrocki nie zwrócił pieniędzy za bezprawnie używany apartament. Agnieszka Pomaska powiedziała, iż Karol Nawrocki skłamał ws. posiadanego majątku, ponieważ na potrzeby debaty wyborczej zadeklarował, iż jest właścicielem jednego mieszkania, podczas gdy okazało się, iż ma dwa.
Posłanka zarzuciła Nawrockiemu również nieprzekonywające wyjaśnienia ws. posiadanych mieszkań. Dodała, iż jako prezes IPN, Nawrocki ma obowiązek składać oświadczenia majątkowe, ale nie są one jawne. Pomaska zaapelowała do Nawrockiego, aby upublicznił swój majątek i oświadczenia majątkowe.
Patryk Jaskulski przypomniał, iż w prokuraturze trwa śledztwo ws. korzystania przez Nawrockiego z apartamentów Muzeum II Wojny Światowej. Jaskulski powiedział, iż Nawrocki kręcił ws. użytkowania apartamentu, ponieważ najpierw mówił, iż używał go do polityki zagranicznej, a potem twierdził, iż nie korzystał z niego 200 dni, tylko 10 dni.
W kwestii mieszkań, Jaskulski dodał, iż opinia publiczna powinna dowiedzieć się, w jaki sposób Nawrocki wszedł w posiadanie drugiego mieszkania. Czy prawdą jest to, iż mowa jest o mieszkaniu komunalnym? Czy prawdą jest to, iż mogło dojść do wyłudzenia mienia komunalnego? Na te pytania wyborcy powinni poznać odpowiedź.
Według danych z Muzeum II Wojny Światowej, apartamenty i pokoje gościnne usytuowane w gmachu muzeum powstały jako miejsca noclegowe dla gości. Nie jest prawdą twierdzenie, iż to dopiero Nawrocki zadecydował o udostępnieniu apartamentów i pokoi w celach komercyjnych. Zyski z ich najmu miały zasilać budżet instytucji oraz obniżać koszty organizowanych wydarzeń poprzez udostępnianie pokojów gościom.
Warto zauważyć, iż w ciągu ostatnich 5 lat, Muzeum II Wojny Światowej zwiększyło swój budżet o 25%, co pozwoliło na zrealizowanie wielu projektów i wydarzeń. Jednak kontrowersje wokół Karola Nawrockiego i jego oświadczeń majątkowych mogą mieć wpływ na opinię publiczną i wynik wyborów.
Wśród danych liczbowych, które mogą być interesujące dla czytelników, są następujące:
* 200 dni: czas, przez który Nawrocki blokował apartament deluxe w Muzeum II Wojny Światowej
* 10 dni: czas, przez który Nawrocki twierdził, iż korzystał z apartamentu
* 15 rezerwacji: liczba rezerwacji, których dokonał Nawrocki w Muzeum II Wojny Światowej
* 25%: wzrost budżetu Muzeum II Wojny Światowej w ciągu ostatnich 5 lat
Wnioski z powyższych danych są następujące:
* Karol Nawrocki powinien upublicznić swoje oświadczenia majątkowe, aby zapewnić przejrzystość i jawność w sprawie jego majątku.
* Kontrowersje wokół Nawrockiego mogą mieć wpływ na opinię publiczną i wynik wyborów.
* Muzeum II Wojny Światowej powinno wyjaśnić sprawę korzystania przez Nawrockiego z apartamentów i pokoi gościnnych.
Podsumowując, kontrowersje wokół Karola Nawrockiego i jego oświadczeń majątkowych są poważnym problemem, który wymaga wyjaśnienia i przejrzystości. Wyborcy powinni być świadomi faktów i danych, aby mogli podjąć świadome decyzje w trakcie wyborów.