Kosiniak-Kamysz o stałej bazie amerykańskich wojsk w Polsce

zachod.pl 2 godzin temu

Okolice Poznania lub Wrocławia – to potencjalne lokalizacje dla stałej bazy amerykańskich wojsk w Polsce.

Szef Pentagonu Pete Hegseth zapowiedział w czerwcu, iż Stany Zjednoczone w ciągu 6 miesięcy podejmą decyzje w sprawie rozmieszczenia żołnierzy USA w Europie.

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, iż rząd pracuje nad wskazaniem i przygotowaniem lokalizacji oraz zapewnieniem finansowania amerykańskiej bazy.

– Poznań i Wrocław już dzisiaj są wysoko oceniane przez stronę amerykańską – przekazał minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz:

Obecnie w Polsce stacjonuje około 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Prezydent USA Donald Trump zapowiedział wysłanie do Polski dodatkowych 5 tysięcy żołnierzy.

Idź do oryginalnego materiału