Niemcy tylko dwa razy w historii odbierali Order Zasługi RFN. W obu przypadkach nazistom

dziennik.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Order Zasługi RFN


Order Zasługi RFN, czyli najwyższe niemieckie odznaczenie państwowe, odebrano w całej historii Niemiec tylko dwukrotnie, a powodem w obu przypadkach był ujawniony po fakcie udział odznaczonych w aparacie władzy III Rzeszy. Przypadki odbierania wysokich wyróżnień państwowych zdarzały się też w innych krajach.
Idź do oryginalnego materiału