Ofensywne operacje ZSU na Bakhmutskoe bezpośrednio próbują: mapy bitew ISW

3 miesięcy temu

Siły zbrojne Ukrainy do prowadzenia aktywnych działań bojowych w rejonie Bachmutu, do prowadzenia operacji ofensywnych ї . Wojska Federacji Rosyjskiej przeszły do ​​obrony miasta.

RBC-Ukraina informuje nas o sytuacji w obwodach charkowskim i ługańskim

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, iż ZSU przeprowadziło rosyjskie ataki naziemne w pobliżu Biłogoriwki i Vesely. Przedstawiciel rosyjskiego ugrupowania wojskowego Pivdenny powiedział, iż siły rosyjskie pokonały trzy naziemne ataki wojsk ukraińskich na prostej Lisichansky. Stanowczo, iż 123. brygada strzelców zmotoryzowanych „LNR” nieznacznie wdarła się w ten obszar. Z opublikowanego 9 czerwonego materiału geolokalizacyjnego wynika, iż ​​rosyjska 24. Brygada Gwardii Sił Specjalnych kontynuuje działania w rejonie Kreminnaja.

Pułkownik Sergiy Cherevatiy, rzecznik ukraińskiego ugrupowania Skhidnyj, Wijsk, stwierdzający, iż siły rosyjskie bezpośrednio monitorują ukraińskie ataki na Ługańsk, ale nie wiedząc, iż nadejdzie ZSU.

Bitwa pod Donieckiem

Wstawienniczka ministra obrony Ukrainy Hanna Malyar powiedziała, iż ​​ukraińskie wojsko prowadzi aktywną działalność w rejonie Bachmutu. Dowódca Wojsk Lądowych ZSU generał pułkownik Ołeksandr Sirski powiedział, iż działania sił ukraińskich w Bakhmutskoye mają być prowadzone bezpośrednio, a wojska rosyjskie bronią się w Bakhmuti.

Rzecznik ze zgrupowania Skhidny Sił Zbrojnych Ukrainy, płk Sergij Czerewatij, powiedział, iż 9 robaków wojsk rosyjskich i ukraińskich stoczyło 15 bitew pod Bachmutem. Rosyjski bloger potwierdził, iż ukraińskie siły utworzyły przejście graniczne przy wjeździe do Berchivki i bezpośrednio do Klischiivki.

Wygląda na to, iż siły ukraińskie prowadziły działania szturmowe w pobliżu miejscowości Dubowo-Wasiliwka. Do Sztabu Generalnego Ukrainy poinformowano, iż wojska rosyjskie prowadzą bezskuteczne działania ofensywne w pobliżu: Orikhovo-Vasilivka, Bogdanivka, Ivanivsky, Biloy Gori i Stupoczkiv.

Sztab Generalny Ukrainy został poinformowany, iż wojska rosyjskie zostały przeprowadziliśmy nieudane akcje ofensywne w okolicach Opytnego, Piwnicznego i Newelskiego. Siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki w pobliżu Marinki. Czeczeński zagіn „Akhmat” dіє, grabuє i znіmaє snіmaє stsenіchnі walczy w pіvdenno-zahіdnіy części miasta Doniecka.

„Pivdenna Vіs”

Ukraińskie siły 9 chervnya kontynuowały ataki graniczne na kordon administracyjny między obwodami donieckim i zaporoskim i osiągnęły znikomy sukces. Nagranie z geolokalizacji pokazuje, iż ZSU odniosło sukces na wyjeździe z Blagodatnego.

Powiedzieli Sztabowi Generalnemu Ukrainy, iż rosyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty w pobliżu Błagodatnego, czyli o tych, które siły ukraińskie są rozmieszczone w pobliżu osady. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, iż rosyjskie wojsko pokonało kilka ukraińskich ataków w dniu iw dniu wejścia do Wielkiej Nowosiłki.

Rosyjski dzherel stverdzhuvali, ale w nocy z 8 na 9 czernia ukraińskie wojska dokonały nalotów w dniu iw dniu wyjazdu z Orichowa i kontynuowały ataki na rosyjskie pozycje przez większą część dnia. Rosyjscy blogerzy twierdzili, iż siły ukraińskie przedarły się przez pierwszą linię obrony wojsk rosyjskich w pobliżu tego regionu 8 i 9 robakami. Rosyjski i ukraiński dzherel mówił o wibuhi w regionie berdyańsko-zaporoskim. W Federacji Rosyjskiej przyznano, iż ukraińskie wojsko rozpoczęło nalot na to miejsce rakietami Storm Shadow.

Opublikowano 9 czarnych materiałów geolokalizacyjnych pokazujących dowody ukraińskiego ataku na rosyjską kwaterę główną wojska na Mierzei Arabackiej po południu w regionie Genichesk Chersoniu. Rosyjski dżerel zapewnił, iż ukraińskie wojsko wydało rozkaz uderzenia pociskami Storm Shadow.

Ukraińscy urzędnicy przez cały czas potwierdzają, iż spadek poziomu wody w zbiorniku Kachowka nie zagrozi bezpieczeństwu elektrowni jądrowej Zaporizka ї elektrownie. Energoatom powiedział 9 czerwca, iż ​​sytuacja w elektrowni jądrowej pozostaje stabilna i kontrolowana, a w pobliżu wody jest wystarczająco dużo wody, aby schłodzić obiekt. Ważne jest, aby ZAES matima zapewniała dostęp do chłodzenia przy minimalnym możliwym poziomie wody w zlewni Kachowki. 909b3.jpg” />

W nocy 10 robaków rosyjska armia okupacyjna zaatakowała dronami region Odessy, w którym zginęli i zostali ranni.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o Rosyjska wojna z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Idź do oryginalnego materiału