Saperzy ze stawu wydobyli aż 20 niewybuchów

swidnica24.pl 1 godzina temu

Jak już informowaliśmy, 25 czerwca podczas wykonywania prac w stawie na terenie Gogołowa, robotnicy natknęli się na kilka pocisków z czasów II wojny światowej. Dzisiaj saperzy wydobyli ich aż 20.

– Pracownik wykonujący prace ziemne zauważył kilka przedmiotów przypominających pociski moździerzowe i natychmiast powiadomił służby. Informacja trafiła do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który skierował na miejsce patrol. Policjanci potwierdzili, iż odnalezione przedmioty to niewybuchy – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu sapersko-minerskiego z Głogowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się , iż ujawniono 20 pocisków moździerzowych. Dziś saperzy przejęli niebezpieczne znalezisko.

Policja przypomina, iż niewybuchy i niewypały, mimo upływu wielu lat, przez cały czas stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Mogą znajdować się w lasach, na polach, podczas prac budowlanych czy ziemnych oraz w pobliżu zbiorników wodnych.

/opr. red./
fot. KPP w Świdnicy

Idź do oryginalnego materiału