Sojuz wprowadza na rynek mikrofon ambisoniczny 013

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Ambisonic 013 łączy w sobie cztery małe pojemnościowe membrany 013 FET firmy Soyuz i cztery niestandardowe transformatory w jeden, spójny fazowo mikrofon, który rejestruje dźwięk przestrzenny 360° z wiernością i charakterem. Dołączone wtyczki Soyuz Ambisonic zapewniają pełną kontrolę w postprodukcji, umożliwiając użytkownikom kształtowanie pola dźwiękowego według własnej wyobraźni. Ambisonic 013 uprości każdą konfigurację, zachwyci każdą publiczność i przełoży się na dowolny system – stereo lub inny.

Ambisonic 013 łączy w sobie cztery małe pojemnościowe membrany 013 FET firmy Soyuz i cztery niestandardowe transformatory w jeden, spójny fazowo mikrofon, który rejestruje dźwięk przestrzenny 360° z wiernością i charakterem. Dołączone wtyczki Soyuz Ambisonic zapewniają pełną kontrolę w postprodukcji, umożliwiając użytkownikom kształtowanie pola dźwiękowego według własnej wyobraźni. Ambisonic 013 uprości każdą konfigurację, zachwyci każdą publiczność i przełoży się na dowolny system – stereo lub inny.

Soyuz Microphones to firma założona w 2013 roku, której początki sięgają Rosji, kraju słynącego z historii w produkcji mikrofonów lampowych. Ale wyobraź sobie odnoszący sukcesy globalny biznes współpracujący z muzykami, inżynierami nagrań i ludźmi kreatywnymi, a nagle głowa państwa w twoim kraju postanawia najechać inny niepodległy kraj i rozpocząć średniowieczną wojnę w XXI wieku.

Naturalnie obywatele i przedsiębiorstwa Rosji odczuwają w tej chwili skutki głupich, halucynacyjnych kaprysów dyktatora, a produkty tego kraju podlegają embargo nałożonemu na resztę cywilizowanego świata. Na szczęście Sojuz pomyślnie przeniósł także swój marketing i działalność poza teren Putina, a firma jest w tej chwili zarządzana i handlowa z Los Angeles w USA, na czele której stoją amerykański muzyk David Arthur Brown i rosyjski biznesmen Pavel Bazdyrev.

Fabryka Sojuza zlokalizowana jest w Tule, zaledwie 2 godziny na południe od Moskwy, miejscu słynącym z tego, iż jest domem najlepszych rosyjskich mechaników. Długa historia obróbki metali rozpoczęła się w XVIII wieku, kiedy car zlecił kowali z Demidowa budowę pierwszej w Rosji fabryki broni. Od tego czasu Tuła pozostaje ośrodkiem produkcji i obróbki broni. Tuła słynie także z produkcji samowarów i pierników (prianiki). Najstarsza rosyjska fabryka mikrofonów, Oktava, została założona w Tule w 1927 roku, a firma Sojuz odniosła ogromne korzyści z zatrudniania byłych inżynierów, monterów i mechaników, którzy zostali tam przeszkoleni.

Nie wiemy, jak udało im się wysłać mikrofony na Zachód. Wiemy, iż Sojuz wcześniej odnosił duże sukcesy dzięki swojej inteligentnej strategii wytwarzania bardzo wysokiej wydajności, bardzo pożądane mikrofony butikowe. Mikrofon Soyuz 013 Ambisonic to innowacja, która bezpośrednio odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na dźwięk przestrzenny i kreatywne nagrywanie. Jednak w istocie wykorzystuje unikalne kapsuły firmy – w tym przypadku cztery małomembranowe kondensatory Soyuz 013 FET.

Dzięki tylko jednemu mikrofonowi 013 Ambisonic upraszcza każdą konfigurację i zachęca użytkowników do odkrywania nowych krajobrazów dźwiękowych z nieograniczoną elastycznością. Dołączone, specjalnie dopasowane wtyczki Soyuz Ambisonics zapewniają pełną kontrolę w postprodukcji, umożliwiając użytkownikom dalsze kształtowanie pola dźwiękowego według ich wyobraźni i tworzenie dynamicznych nagrań, które można przełożyć na dowolny system – stereo lub poza nim.

Zainspirowany przyszłościowymi projektami z przeszłości, mikrofon 013 Ambisonic łączy w sobie nowoczesne osiągnięcia technologiczne z klasycznym dźwiękiem i niepowtarzalną jakością. Dźwięk Ambisonics istnieje na rynku od lat 70. XX wieku i choć jego pionierskie rozwiązania były bardzo obiecujące, początkowo format ten nie zyskał powszechnej popularności. Jednak z biegiem lat mikrofony Ambisonics stały się tajną bronią dla pomysłowych producentów i inżynierów, którzy chcą się wyróżnić i poszerzyć swoje dźwięki. Producenci tacy jak Steve Albini w szczególności wykorzystali technologię Ambisonics do poszerzenia pola stereo i nadania wielu płytom unikalnej sygnatury dźwiękowej. Były używane jako jedyny mikrofon do całych albumów, stosowane przez inżynierów muzyki klasycznej do całych symfonii i używane na scenach i studiach filmowych, aby stworzyć naprawdę wciągające wrażenia, które można przełożyć na każdy system.

Mikrofon 013 Ambisonic udostępnia tę ekscytującą technikę nagrywania większej liczbie twórców, dzięki oryginalnemu projektowi i funkcjom, które przewyższają inne mikrofony w tej klasie, wynikające z jakości czterech renomowanych kapsuł z serii 013, wszystkie manualnie wykonane we własnym zakresie z absolutną precyzją. W przeciwieństwie do mniejszych kapsuł lub konstrukcji elektretowych stosowanych w innych mikrofonach Ambisonics, te większe, niestandardowe kapsuły pojemnościowe 25 mm zapewniają szerszy zakres częstotliwości z ulepszonymi szczegółami i niższym pasmem, który sięga głębiej, tworząc bardziej realistyczny, trójwymiarowy obraz nagrania.

Cztery transformatory toroidalne Sojuz zapewniają dodatkową głębię i subtelny charakter, który uzupełnia każde źródło. Ta dbałość o szczegóły i kunszt zapewniają równowagę pomiędzy sztuką i inżynierią. Jak twierdzi Soyuz, 013 Ambisonic został skrupulatnie zaprojektowany, aby ustanowić nowy standard i stać się nowym punktem odniesienia dla nagrań Ambisonics.

Chociaż mikrofony Ambisonics od początku rejestrują dźwięk z bogactwem i realizmem, nagrania ożywają dopiero w procesie miksowania i postprodukcji. Z tego powodu Sojuz nawiązał współpracę Browary audio opracować niestandardowy pakiet wtyczek do transkodera i dekodera Ambisonic, dostosowany specjalnie dla 013 Ambisonic i kompatybilny z każdym głównym DAW. Pakiet wtyczek 013A pozwala użytkownikom na nowo wyobrazić sobie swoje nagrania i kształtować pole dźwiękowe według własnych upodobań.

Transkoder Soyuz jest dokładnie dopasowany do kapsuł, specyfikacji i wymiarów Ambisonic 013 – natychmiastowo konwertuje oryginalny sygnał do „Formatu B” Ambisonics z dodatkową możliwością monitorowania w czasie rzeczywistym bez opóźnień. Dekoder Soyuz umożliwia łatwe kształtowanie nagrań dzięki elementów sterujących takich jak „obrót” i „dominacja”, które są prostymi i intuicyjnymi narzędziami do przesuwania dźwięku w każdym kierunku, podkreślania kluczowych elementów lub odkrywania nowych perspektyw.

Razem 013 Ambisonic i dołączone niestandardowe wtyczki Soyuz zapewniają nieograniczone możliwości kreatywności, które przekładają się na dowolną konfigurację: formaty stereo, słuchawkowe, surround lub immersyjne. W ten sposób mikrofon 013 Ambisonic tworzy kompletne rozwiązanie, które inspiruje artystów i twórców w świecie nowych dźwięków – a wszystko to dzięki jednego nagrania i jednego mikrofonu.

www.soyuzmicrophones.com



Source link

Idź do oryginalnego materiału