Uczniowie z powiatu sprawdzą wiedzę w Osuchach

3 miesięcy temu

Ten historyczny powiatowy konkurs, organizowany przez GOK w Łukowej od 1999 roku, cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i średnich. Test wiedzy wykracza poza materiał podręcznikowy z historii, a kolejne edycje pozwalają na uszczegółowienie zagadnień obowiązujących, co wpływa na dość wysoki poziom konkursu.

-Niesłabnąca pasja uczniów i nauczycieli w pogłębianiu wiedzy o największej w Polsce bitwie partyzanckiej pod Osuchami i innych walkach Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego rozegranych z Niemcami na naszym terenie, daje gwarancję, iż młode pokolenie zachowa swoją narodową tożsamość – przekazuje GOK w Łukowej.

Program

10:00 – powitanie i otwarcie konkursu

złożenie kwiatów na cmentarzu partyzanckim

10:30 – test wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej

– prelekcja historyczna „Partyzanci 1863 biorący udział w 4 bitwach powstańczych w lasach Puszczy Solskiej” z wystawa poświęcona Mieczysławowi Romanowskiemu – powstańcowi i poecie ( Borowe Młyny –Tomasz Brytan, Kobylanka –Tomasz Róg )

12:00 – spotkanie integracyjne przy ognisku z żołnierzami BOT

Każdy z uczestników otrzyma 20.wydanie „Zeszytu Osuchowskiego”, rocznika historycznego, wydawanego przez GOK w Łukowej, z niepublikowanymi relacjami partyzantów, walczących z Niemcami w Puszczy Solskiej. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody podczas Ogólnopolskich Obchodów 79. Bitwy pod Osuchami 25 czerwca 2023 roku

.

Idź do oryginalnego materiału