Warszawa: Zarzuty po śmiertelnym wypadku ojca i syna

upday.com 4 godzin temu

**W czwartek na ul. Wybrzeże Gdyńskie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby - 45-letni motocyklista i jego 13-letni syn. Kierowca opla vectry zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z motocyklem i audi. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm mężczyznom w związku z tym zdarzeniem.**

Kierujący oplem vectra zjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem oraz osobowym audi. W wyniku zdarzenia 45-letni motocyklista zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Jego 13-letni syn zmarł w szpitalu w piątek rano. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Piotr Antoni Skiba przekazał w sobotę informacje o postawieniu zarzutów dwóm mężczyznom zamieszanym w sprawę.

Zarzuty dla dwóch mężczyzn

Pierwszy z podejrzanych to 23-letni Dawid F., który usłyszał zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego powiązanego z ucieczką z miejsca zdarzenia. Dodatkowo zarzut dotyczy naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd w Radomiu w zeszłym roku.

Za te czyny grozi kara więzienia od pięciu do 20 lat. Drugi z mężczyzn w wieku 37 lat usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy, za co grozi kara więzienia do trzech lat.

Przyznanie się do winy

«Obaj podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Złożyli bardzo obszerne wyjaśnienia» - przekazał prokurator Skiba. Dodał jednak, iż w newralgicznych częściach postępowania złożyli odmienne wyjaśnienia.

Do ujęcia mężczyzn doszło w piątek we wczesnych godzinach porannych. Sprawcy byli bardzo zaskoczeni zatrzymaniem i początkowo zaprzeczali, iż poruszali się tym samochodem.

Wnioski o areszt tymczasowy

Biorąc pod uwagę okoliczności sprawy, prokurator podjął decyzję o skierowaniu wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec obu podejrzanych. Jeden z mężczyzn był poszukiwany przez prokuraturę rejonową w Wołominie w związku z zarzutami dotyczącymi niealimentacji.

Był również wcześniej skazany za przestępstwa przeciwko rodzinie. «Dlatego to też jest dość duży argument do powzięcia przypuszczenia, iż ta osoba będzie utrudniała postępowanie przygotowawcze i będzie się ukrywać» - stwierdził prokurator Skiba.

Badania toksykologiczne kluczowe

W sobotę w godzinach przedpołudniowych były dokonywane ponowne ustalenia w miejscu zdarzenia. Prokuratura oczekuje na opinie toksykologiczne, opinie z zakresu ruchu drogowego oraz badania komputera samochodowego sprawców.

W samochodzie podejrzanych ujawniono środki odurzające w postaci mefedronu oraz pustą butelkę po alkoholu. W chwili zatrzymania jeden z mężczyzn był pod wpływem alkoholu, jednak zatrzymanie miało miejsce osiem godzin po zdarzeniu.

Konieczne będzie uzyskanie opinii toksykologicznej z uwzględnieniem rachunku retrospektywnego. Prokuratura ma informacje, iż jeden z podejrzanych mógł zażywać marihuanę kilka godzin przed zdarzeniem.

(PAP) Uwaga: Ten artykuł został zredagowany przy pomocy Sztucznej Inteligencji.

Idź do oryginalnego materiału