10 LIP: Potężny Wybuch Rozerwał Rosyjski Statek Floty Cieni w PORCIE! | RFU News

migranciwpolsce.pl 1 dzień temu



Subskrybuj naszą stronę z wiadomościami i uzyskaj dostęp do ekskluzywnych strategicznych i taktycznych raportów: https://www.rfunews.com/pricing
Odwiedź naszą stronę: https://www.rfunews.com

Dzisiaj pojawiło się wiele aktualności dotyczących Federacji Rosyjskiej.

Ukraina nie tylko zintensyfikowała działania mające na celu bezpośrednie uderzenie w rosyjską flotę cieni na morzu, ale także spowodowała spustoszenie w każdym punkcie rosyjskiej linii produkcyjnej, eksportującej co miesiąc miliony ton ropy.
Podpalanie statków, magazynów, szybów naftowych i uderzanie w rafinerie w najbardziej newralgicznych technicznie miejscach sprawiło, iż generowanie dochodów dla rosyjskiej gospodarki wojennej nigdy nie było tak trudne.

Niedawno rosyjski statek o nazwie Eco Wizard zatonął w rosyjskim porcie Ust-Luga niedaleko Sankt Petersburga.
W maszynowni doszło do dwóch kolejnych eksplozji, które uszkodziły kadłub statku i spowodowały szybkie zalanie wodą oraz przechylenie statku na lewą burtę.
Co ciekawe, statek ten zacumował w rosyjskim porcie po przybyciu z Belgii i według doniesień należy do rosyjskiej floty cieni, transportującej ropę, chemikalia i inne ładunki z pominięciem zachodnich sankcji.
Chociaż ten konkretny statek transportuje ciekły amoniak, wybuch nastąpił w porcie podczas załadunku, a rosyjskie władze zgłosiły jedynie niewielki wyciek amoniaku, który został gwałtownie usunięty przez władze portowe.
Sam statek pozostanie jednak wyłączony z eksploatacji do czasu, aż zostanie odholowany do suchego doku, osuszony i naprawiony.

Był to szósty przypadek podejrzanych eksplozji wstrząsających rosyjską flotą cieni, a wielu analityków spekuluje, iż za tymi ukierunkowanymi atakami może stać Ukraina.
Należy zauważyć, iż żadna z podejrzanych sytuacji związanych z rosyjską flotą cieni nie spowodowała żadnych szkód środowiskowych; jedyne przypadki szkód ekologicznych były wynikiem osiadania na mieliźnie statków floty cieni, zderzeń w porcie lub zatonięcia podczas burzy.

Jednak Ukraina nie tylko atakuje eksport rosyjskiej floty cieni w portach i na morzu, ale także przez cały czas niszczy rosyjskie zakłady rafinacji, magazynowania i przetwarzania ropy naftowej na lądzie.

Ukraińcy niedawno zaatakowali czwartą co do wielkości rosyjską rafinerię ropy naftowej w Niżnym Nowogrodzie, przetwarzającą ponad 5% całkowitej rafinowanej ropy w Rosji.
Chociaż oficjalne oświadczenia mówią tylko o jednym trafieniu w zbiornik bitumu, naoczni świadkowie twierdzą, iż rafineria Łukoil została pochłonięta przez ogromny pożar.

Następnie Ukraińcy zaatakowali rosyjską rafinerię Łukoil w Saratowie, uderzając w warsztaty technologiczne obiektu, w których odbywa się ostatni etap procesu rafinacji, podczas którego ropa naftowa jest przetwarzana i przekształcana w rafinowane produkty petrochemiczne.
Warto zauważyć, iż ukraińskie drony przeleciały ponad 1500 kilometrów nad terytorium Rosji, lecąc do rosyjskiej rafinerii.
Podkreśla to zarówno ogromny zasięg ukraińskich dronów, jak i osłabienie rosyjskiej obrony powietrznej, która nie była w stanie wykryć ani przechwycić ukraińskich dronów choćby podczas lotu trwającego około 10 godzin.

Kolejnym celem były rosyjskie magazyny ropy naftowej, a ukraińskie drony zaatakowały rosyjski magazyn paliw na obrzeżach Moskwy.
Gdy nad stolicą Rosji unosił się czarny dym, strażacy walczyli z płomieniami, a pożar nie ustał, dopóki cała ropa nie spłonęła.
Jednak kolejny atak na rosyjski magazyn ropy w Engels trwał znacznie dłużej.
Ukraińskie drony uderzyły w magazyn paliwowy Engels po raz trzeci, wywołując pożar, który trwał przez trzy kolejne dni.
Ostatnim ciosem dla magazynów były ukraińskie drony Bober, które zniszczyły ogromny rosyjski magazyn ropy naftowej w Briańsku, tuż przy granicy z Ukrainą.
Wreszcie Ukraina uderzyła w źródło rosyjskiej produkcji ropy, atakując rosyjskie szyby naftowe w pobliżu Groznego w Czeczenii, powodując wybuch dużego pożaru i wezwanie służb ratowniczych na miejsce zdarzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, kampania Ukrainy wymierzona w rosyjskie dochody z ropy zakłóca rosyjskie dostawy w każdym możliwym punkcie linii produkcyjnej.
Często obiekty te mają podwójne zastosowanie, produkując paliwo i ropę na eksport za pośrednictwem rosyjskiej floty cieni, a także dostarczając paliwo i smary dla rosyjskiego lotnictwa wojskowego i sił lądowych, bez których armia rosyjska nie może funkcjonować.
Ponieważ choćby te najważniejsze rosyjskie aktywa są coraz mniej chronione przez wystarczające systemy obrony powietrznej, liczba ukraińskich ataków będzie z pewnością rosnąć wraz z upływem czasu.
Ponieważ kampania rozszerzyła się w tej chwili choćby na samą rosyjską flotę cieni, Ukraina bierze sprawy w swoje ręce, zapewniając Rosji dalsze straty zarówno gospodarcze, jak i militarne.
Wraz ze wzrostem kosztów gospodarczych wojny, deficyt budżetowy Rosji, który już teraz ma przekroczyć 100 miliardów dolarów przed końcem roku, wzrośnie jeszcze bardziej.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Idź do oryginalnego materiału