Polska reprezentacja była jednym z 55 zespołów biorących udział w „Leapfest ’24” – największych międzynarodowych zawodach spadochronowych na świecie. Polacy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej wykonali skok z flagą RP, by uczcić Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Do kraju wrócili z nagrodą, którą otrzymali za profesjonalizm.
Ponad 200 skoczków z 19 państw przybyło na przełomie lipca i sierpnia na wschodnie wybrzeże USA. W zawodach „Leapfest” organizowanych przez Rhode Island National Guard regularnie uczestniczą przedstawiciele Sił Zbrojnych USA i wojsk sprzymierzonych. Nie zabrakło także polskiej reprezentacji z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Polacy rywalizowali indywidualnie i drużynowo, w tej drugiej kategorii uplasowali się na 35. miejscu. W konkurencji drużynowej gospodarze byli nie do pokonania – zajęli całe podium i trzy dalsze miejsca. W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto Czesi (dwa zespoły), Niemcy i Holendrzy. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej została uhonorowana nagrodą imienia ppłk. Roberta F. Warda, przyznawaną „za profesjonalizm i zaangażowanie”.
Jak wygląda rywalizacja podczas „Leapfest”? Każda drużyna składa się z czterech spadochroniarzy, którzy skaczą ze śmigłowca CH-47 Chinook na wysokości 1500 stóp (około 460 m). Każdy zawodnik jest wyposażony w spadochron MC-6, przystosowany do skoków z obciążeniem 180 kg z wysokości 150 m. Na „Leapfest” żołnierze oddają skok „na linę”, co oznacza, iż otwarcie spadochronu następuje samoczynnie po opuszczeniu pokładu śmigłowca przez skoczka. Swoje umiejętności na zawodach w USA mogą prezentować wyłącznie czynni żołnierze upoważnieni przez swoich przełożonych do przeprowadzania operacji spadochronowych. Każdy musi mieć na swoim koncie co najmniej dziesięć skoków „na linę”. Uczestnicy zawodów musieli wylądować jak najbliżej punktu oznaczonego na ziemi znakiem „X”. Sędziowie odmierzali czas do momentu dotknięcia znaku przez skoczka. Często liczyła się więc nie tylko precyzja lotu, ale także umiejętność szybkiego poruszania się już po wylądowaniu.