Czarny poniedziałek dla piratów drogowych. Troje kierowców z Ukrainy straciło prawa jazdy

kronikatygodnia.pl 1 godzina temu
W poniedziałek, 15 czerwca, policjanci z hrubieszowskiej drogówki mieli wyjątkowo pracowity dzień. Patrole zatrzymały troje kierujących samochodami obywateli Ukrainy, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Dwóch ukraińskich kierowców straciło prawo jazdy w wyniku drastycznego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Natomiast 31-latka z Ukrainy pożegnała się z uprawnieniami z powodu przekroczenia limitu punktów karnych.Zatrzymano ją w Liskach (gm. Horodło). Kobieta pędziła w obszarze zabudowanym z szybkością 99 km/h, przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Okazało się, iż nadmierna prędkość była dopiero początkiem jej problemów. Ukrainka przewoziła w samochodzie dwójkę dzieci, które podróżowały bez wymaganych fotelików, a na dodatek nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer również nie miał zapiętych pasów, a samochód miał widoczne usterki w oświetleniu. Koniec końców kierująca tym autem 31-latka uzbierała w trakcie jednej kontroli 26 punktów karnych, co wiązało się z natychmiastową utratą uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tys. zł.PRZECZYTAJ: Koniec z kursem za 500 zł. Nowe przepisy uderzą po kieszeni pijanych za kierownicąKolejni dwaj kierowcy z Ukrainy stracili prawa jazdy na 3 miesiące za drastyczne przekroczenie prędkości. W Poraju (gmina Horodło) policjanci zatrzymali 30-latka w BMW, który pędził tamtejszą drogą z prędkością 122 km/h (przy ograniczeniu do 50 km/h). Spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktami karnymi. Z kolei w Mirczu wpadł 35-letni obywatel Ukrainy, który jechał samochodem z prędkością 111 km/h. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł oraz 11 punktów karnych.Policja przypomina o nowych, surowszych przepisach i po raz kolejny apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku. Mundurowi przypominają, iż od 3 marca tego roku przepisy uległy zaostrzeniu.– w tej chwili prawo jazdy można stracić na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w obszarze zabudowanym, ale również dotyczy to wykroczeń popełnionych na drogach jednojezdniowych, dwukierunkowych, poza takim obszarem – przypomina asp. szt. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.
Idź do oryginalnego materiału