Wrzask na Grobie Nieznanego Żołnierza. Amerykański streamer do wartownika: Co do k***y gościu?

wiadomosci.gazeta.pl 1 dzień temu
Wartownicy strzegący Grobu Nieznanego Żołnierza początkowo zaskoczyli amerykańskiego streamera samą swoją obecnością. W pewnym momencie jeden z nich uderzył kolbą karabinu w ziemię, co wywołało ostrą odpowiedź nastolatka.
Szokujące zachowanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza
Amerykański streamer Daniel2Huncho postanowił podczas transmisji na żywo odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Warto zaznaczyć, iż strzegą go żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, co wydawało się szokować młodego mężczyznę. - Halo, słyszą mnie panowie? - wykrzyczał streamer, a następnie wyraził zaskoczenie brakiem ich reakcji. W tym momencie jeden z żołnierzy uderzył kolbą karabinu w ziemię, co przestraszyło nastolatka, który zaczął krzyczeć. - Aaaaa... co do k***y gościu? Wyluzuj - powiedział streamer.


REKLAMA


Polacy komentują zachowanie streamera
Sytuacja zwróciła uwagę internautów, którzy zaczęli krytykować zachowanie nastolatka. "Brak wychowania, znajomości prawa... savoir-vivre" - ocenił pan Kuba, cytowany przez "Fakt". "Problemem jest brak znajomości naszych wartości, tradycji, kultury i religii" - stwierdziła pani Helena. "To tak samo jak gwardziści w Wielkiej Brytanii są zaczepiani przez turystów" - zwrócił uwagę pan Darek.


Zobacz wideo Robert Bąkiewicz. Najbardziej znany samozwańczy obrońca Polski


Grób Nieznanego Żołnierza
Pomysł tworzenia grobów ku czci nieznanych żołnierzy został zapoczątkowany we Francji, a niedługo później trafił również do Polski. W efekcie najmłodszy kawaler Orderu Virtuti Militari Józef Buczkowski wylosował miejsce, którym okazał się Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie dokonano ekshumacji trzech bezimiennych grobów żołnierskich. "Znaleziono w nich zwłoki sierżanta, kaprala i postrzelonego w głowę oraz w nogę ochotnika, przy którym złożona była maciejówka z orzełkiem" - poinformowało Wojsko Polskie. Następnie matki poległych: Jadwiga Zarugiewiczowa oraz Bronisława Widt wskazały trumnę, z której szczątki miały zostać przeniesione.


Więcej informacji na temat Grobu Nieznanego Żołnierza znajduje się w artykule: "Tu leży Nieznany Żołnierz. 'Bohaterstwo nie potrzebuje nazwiska, aby być najwyższej czci godnym' [1926]".


Źródła:Fakt, Alerta News 24 (X), Wojsko Polskie, IPN
Idź do oryginalnego materiału